technik turbin wiatrowych

Jak zarabiać jako technik turbin wiatrowych?

Przede wszystkim należy wspomnieć, że energetyka wiatrowa rośnie i nic nie wróży jej kresu. Projekty nowych farm wiatrowych są ciągle tworzone na całym świecie. Jeśli chodzi o turbiny wiatrowe, wyróżniamy te morskie i lądowe, czyli offshore i onshore. Zastanawiasz się jak stać się technikiem turbin wiatrowych?
Żeby dołączyć do grona pracowników branży OZE należy spełnić odgórne wymagania. Jako że praca technika turbin wiatrowych wiąże się z niebezpieczeństwem związanym z pracą na wysokości i używaniem środków chemicznych, należy pamiętać, że normy BHP są wyśrubowane. W związku z tym, aby dostać się na site, czyli miejsce pracy napraw i instalacji turbin, należy przejść serię szkoleń.

Obecnie wszystkie szkolenia są unormowane przez Global Wind Organisation, czyli organizację zrzeszającą potentatów rynku energii wiatrowej. Po ukończeniu kursu GWO osoby uzyskają akredytację, która pozwoli im podjąć współpracę z pracodawcami na całym świecie. Szkolenia są bezterminowe lub okresowe, więc niektóre z nich należy odnawiać w jednostkach treningowych.

Technik turbin wiatrowych zarabia relatywnie wysokie stawki, zależne od doświadczenia i kompetencji. Podróżuje po całym świecie wykonując serwis elementów łopaty, elementów mechanicznych lub montażem nowych turbin wiatrowych. Praca jest przeznaczona dla osób, które nie mają lęku wysokości, alergii na epoksydy i władają językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. Muszą także przeznaczyć wiele pieniędzy na kursy, które są kosztowne.
Czy już wiesz jak zarabiać jako technik turbin wiatrowych?